Hlavní navigace

Odpisy

  • (neregistrovaný) 85.119.89.---

    4. 5. 2011 19:19

    Dobrý den, dle směrnice zařazujeme i drobný majetek na účet 022. Máme stanovené účetní odpisy např. na 5 let, majetek je pro účely daní na 3 roky. Dle auditorů bychom měli mít tento majetek i daňově na 5 let. Máte s tím, prosím někdo zkušenost? Mně se to zdá nelogické, když teoreticky bych tento majetek mohla odepsat 100%.
    děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 5. 2011 22:48

      v.e.n.d.y.

      Re: Odpisy
      Problém je v tom, že pokud se rozhodnete majetek do 40 000,- vést na účtu 022 a odepisovat, pak je v zákoně stanoveno, že účetní odpisy se rovnají daňovým a nemůžete si tedy určit, že jedny budou 5 let a druhé jen 3 roky.

    • 4. 5. 2011 23:37

      janelu (neregistrovaný) 85.119.89.---

      Re: Odpisy
      děkuji moc za odpověď, pokusím se najít paragraf nebo kdybyste ho měla po ruce ... díky moc

    • 4. 5. 2011 23:57

      v.e.n.d.y.

      Re: Odpisy
      Zákon o daních z příjmů, §24, ods.2, písm.v

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).