Hlavní navigace

Evidence na UP X možnost přivýdělku

• (neregistrovaný) 90.178.102.---

4. 5. 2011 22:47

Dobrý den, prosím zkušené o radu. Od loňského roku jsem v evidenci úřadu práce. Od 1.6.2011 nastupuji do předčasného důchodu (již mi přišlo potvrzení od sociálky). Nyní se mi naskytla možnost brigády na dohodu. Domnívám se, že od 1.6.2011 si jako předčasná důchodkyně vůbec nebudu moci přivydělat, je moje domněnka správná?
    Ráda bych vzala tedy tuto brigádu do konce měsíce. Můžu brát podporu a ještě si přivydělat? Jsem zaevidovaná ještě podle starých podmínek.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 5. 2011 0:54

Lenka.fu (neregistrovaný) 88.102.190.---

Re: Evidence na UP X možnost přivýdělku
      Po dobu evidence na ÚP můžete mít výdělek na dohodu o provedení práce s výdělkem max. do 4000,- Kč měsíčně. Při předčasném důchodu můžete také pracovat na dohodu, nebudete už omezená výší výdělku, ale musí jít o činnost, která nezakládá účast na soc. pojištění (to splňuje jen dohoda o provedení práce).
      To je omezené limitem 150 hod. za rok u jednoho zaměstnavatele. Toto platí letos, pokud budete i v příštím roce ještě v předčasném důchodu, tak raději sledujte změny v zákonech - vláda "slibuje" změny i v dohodách - jednou se mluví o zvýšení limitu, jindy zase o tom, že by se z dohod mělo odvádět zdrav. a soc. pojištění, tak uvidíme, jak to nakonec doopravdy bude.

• 5. 5. 2011 6:49

beta (neregistrovaný) 194.228.7.---

Po dobu evidence na ÚP můžete mít výdělek do výše poloviny minimální mzdy, ale nemáte v tom případě nárok na vyplácení podpory v nezaměstnanosti.

• 5. 5. 2011 7:19

Lenka F. (neregistrovaný) 85.71.52.---

Paní píše, že je v evidenci ještě za starých podmínek. V tom případě má nárok na přivýdělek i na podporu. Nárok na podporu při nekolidujícím výdělku nemají ti, kdo se registrovali na ÚP od 1.1.2011.

• 5. 5. 2011 7:44

xy5

Musíte nahlásit na ÚP, že jste od 1.6. v předčasném důchodu. To Vás vyřadí z evidence. Nic ale na tom nemění, že si nemůžete přivydělat - můžete, ale jen na DoPP nebo na ZMR (do 2000JKč/měs.).

• 5. 5. 2011 8:16

beta (neregistrovaný) 194.228.7.---

To je pravda, přehlídla jsem to. Když postaru, tak postaru :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).