Hlavní navigace

OSVČ při část.invalidním důchodu

• (neregistrovaný) 89.29.6.---

6. 5. 2011 12:41

Dobrý den,jsem OSVČ při částečně invalidním důchodu.V r.2009 jsem byl prvních 5 měsíců nemocen, tudíž mám zato, že za oněch 5měsíců je plátcem pojistného stát a nemusím hradit ZP+SP za tyto měsíce.Dnes se mi ozvali ze zdravotní pojiťovny,že pokud nechci hradit ZP za měsíce nemoci, musím doložit z OSSZ potvrzení, že jsem si v tom r.2009 hradil na OSSZ nemocenské pojištění.Co má nemocenské pojištění společného se zdravotní pojišťovnou?Já myslel, že nomocenské pojištění se hradí z důvodu vyplacení nemocenských dávek při nemoci.Prosím o objasnění. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2011 12:49

v.e.n.d.y.

Re: OSVČ při část.invalidním důchodu
      A pobíral jste tu nemocenskou od OSSZ, byl jste nemocensky pojištěn? Pokud ne, nikdo za Vás zdravotní pojištění skutečně neplatil a budete jej muset doplatit včetně nějakých sankcí. Mají to tak provázané a i já jsem na to před lety doplatila. Byla jsem zaměstnancem, který 31.3. ukončil pracovní poměr a zároveň vedlejší OSVČ, nemocensky nepojištěna, onemocněla jsem v ochranné lhůtě, takže nemocenskou jsem dostávala přes bývalého zaměstnavatele, ale ZP na mě chtěla minimální zálohy....

• 6. 5. 2011 12:57

Karel st. (neregistrovaný) 89.29.6.---

Ano, už v tom r.2009 jsme byl část.ID.Z nemocenského jsem pobíral nemocenskou.

• 6. 5. 2011 13:05

v.e.n.d.y.

Pak si myslím,že jde jen o nějakou nesrovnalost, za poživatele ID platí zdravotní pojištění stát. A na OSSZ Vám jistě potvrdí i Vaši účast na nemocenském pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).