Hlavní navigace

Mateřská a prémie/odměny

• (neregistrovaný) 193.86.182.---

9. 5. 2011 11:59

Je možné, že když je zaměstnankyně na mateřské dovolené (nebo rodičovské), že jí současný zaměstnavatel může vyplatit prémie?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 5. 2011 12:21

kik (neregistrovaný) 193.86.182.---

Re: Mateřská a prémie/odměny
      Takže když např. já budu na mateřské a občas přijdu vypoci, mohu za to dostat prémie a vše je v pořádku, nic proti proti jakému koli zákonu či nařízení?

• 9. 5. 2011 13:14

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Rozuměla jsem tomu tak, že to jsou prémie za práci, kterou jste odvedla před nástupem na mateřskou, na to jsem odpovídala.
      Pokud byste chtěla pracovat i na mateřské dovolené, tak můžete, ale nesmí to být práce, ze které pobíráte peněžitou pomoc v mateřství v době mateřské dovolené. Muselo by se jednat o jinou práci a na tu byste mohla se zaměstnavatelem uzavřít pracovní poměr, dohodu o pracovní činnosti nebo dohodou o provedení práce.

• 9. 5. 2011 13:36

kik (neregistrovaný) 193.86.182.---

Rozumněla jste správně...
      Jen mě tak napadlo, jak obejít to papírování - kdo nám dokáže, že to bylo za práci odvedenou v době kdy bych normálně pracovala nebo byla na mateřské popř. rodičovské (je to jen do budoucna, zatím nejsem v očekávání :o))

V případě, že toho bude víc, nechala bych si napsat DPP a poté DPČ... Jen ještě takový dotaz dělám vše co se účetnictví týká... Zapisování a vystavování faktur, mzdy, DPH.....
      Nenapadá Vás na co bych mohla mít dohodu?
      Nyní mám: asistentka, fakturantka
      Kdybychom napsali účetní bylo by to ok?

• 9. 5. 2011 13:51

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Po dobu pobírání PPM nesmíte mít příjem z té práce, ze které máte tyto dávky. Jestli děláte to co píšete a v době, kdy budete pobírat PPM budete zároveň figurovat na dokladech (podpisy a pod.) tak to asi nebude to pravé ořechové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).