Re: zákonné pojistné jednatelů s.r.o.
Je otázka, na co má mandátní smlouvu.
Mám jiný názor. Odměna jednatele může být daná mandátní smlouvou.
viz §66/2 OZ
(2) Vztah mezi společností a osobou, která je statutárním orgánem nebo členem statutárního či jiného orgánu společnosti anebo společníkem při zařizování záležitostí společnosti, se řídí přiměřeně ustanoveními o mandátní smlouvě, pokud ze smlouvy o výkonu funkce, byla-li uzavřena, nebo ze zákona nevyplývá jiné určení práv a povinností.
Re: zákonné pojistné jednatelů s.r.o.
Také Vám mohu něco opsat : Jmenování jednatele je obch.právním aktem, který je nutné oddělit od založení soukromoprávního vztahu jednatele ke společnosti, který je možný formou mandátní nebo jiné smlouvy,kromě smlouvy, která by měla charakter prac.právního vztahu.
Z ustanovení § 66 odst.2 OZ vyplývá, že přiměřená aplikace mandátní smlouvy má při vymezování práv a povinností jednatele jen p o d p ů r n o u , OZ dává přednost precizní úpravě vztahů
mezi s.r.o a jednatelem v její zakladatelské listině nebo jejích stanovách.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
10. 5. 2011 10:36
Jednatel má odměnu z mandátní smlouvy 5.000,- Kč, 1% z auta činí
3.209,- Kč.
Jak bude vypadat sociální a zdravotní pojištění?
Děkuji moc za radu. Z.