Hlavní navigace

Prosím-Jak účtovat eshop licence?

• (neregistrovaný) 88.102.112.---

10. 5. 2011 15:40

Dobrý den.Prosím, máme fakturu za licence na eshop, cca za 200 tis.
    Jak zaúčtuji? Bude na 041 a bude se odepisovat? v jaké skupině? Něco je tam důležité? na co si mám dát pozor?Všem děkuji za příspěvky!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 5. 2011 12:05

Crt (neregistrovaný) 80.188.167.---

Re: Prosím-Jak účtovat eshop licence?
      Ještě jsem nenašel žádný výklad, jak postupovat u podobného nehmotného majetku. V podstatě je to určitý typ majetku - právo užívání, licence k něčemu...Otázka je, zda jsem povinen o něm účtovat jako o dlouhodobém nehmotném majetku, nebo si vystačím pouze s časovým rozlišením...Pokud je to licence omezená, např. na určitý počet let, asi bych jen časově rozlišil dle měsíců v každém roce...pokud je to licence na rok, tak bych taky časově rozlišoval, např. pořídím v 05/2011, dám 8/12 do 2011 a 4/12 do 2012. Pokud je licence časově neomezená,pak je otázka, zda teda neúčtovat jako o dlouhodbém nehmotném majetku..a teď co to je ? Je to SW s dobou odepisování 36 měsíců, nebo tzv.ostatní nehmotný majetek s dobou odepisování 72 měsíců dle zákona ?
      Třeba někdo poradí...

• 11. 5. 2011 14:31

Luda (neregistrovaný) 88.102.112.---

Re: Prosím-Jak účtovat eshop licence?
      Hm, opravdu zapeklité. Na dobu neurčitou, SW to de facto je. Budou nám ještě něco dodělávat nad rámec smlouvy, bude to zhodnocení?????? Prosím, ještě někdo má názor?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).