Re: Rozpočtovky vyhláška
bod c) pomocná evidence je vlastně saldo t.j. rozpis všech otevřených položek (např.u odběratelů neuhrazené faktury či jiné dluhy, u zaměstnanců musí sedět na nevyplacené mzdy, daně atd.)
bod d) jste si již odpověděla
Jde o to aby v účetnictví nebyly položky, které nejsou podloženy další kontrolou (rozpisem, výkazem, daňovým přiznáním atd.¨)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
11. 5. 2011 11:28
Mám na mysli vysvětlení c) v případě pohledávek a závazku uvedení způsobu, jak byly při inventuře využity pomocné evidence
a d) v případě nemovitostí, o kterých je vybraná účetní jednotka povinna účtovat, uvedení způsobu, jak byly zkontrolovány veškeré údaje o těchto nemovitostech uvedených v katastru nemovitostí ČR.
inventuru děláme porovnáním naší evidence s aktuálními výpisy z katastru a fyzickým obhlédnutím pozemků. Mám dělat ještě něco navíc? Jedná se mi o pomocné evidence.