Hlavní navigace

Vlastní značka

• (neregistrovaný) 90.181.108.---

13. 12. 2011 11:09

Dobrý den,
    mám na Vás takovou prosbu. Chci začít podnikat a vytvořit si vlastní značku oblečení. Nějaké návrhy mám, ale určitě to není ve finální části, spíše v začátcích. Začal bych s tím, že bych první objednal pár kusů a zkusil to prodat u známého v obchodě, kdyby se to chytlo, rád bych začal s internetovým e-shopem a postupně se rozvíjel. Potřeboval bych od Vás radu, jak začít? jestli se mám jít první přihlásit na ŽÚ a co všechno bych k začátkům podnikání potřeboval? kromě peněz. :) 

děkuji za odpověd.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 12. 2011 11:22

bez přezdívky

Dobrý den, podnikat samozřejmě nemůžete bez živnostenského oprávnění, které vám vydá živnostenský odbor, ke kterému bydlištěm patříte. Pokud budete mít podnikání jako hlavní činnost, je také třeba přihlásit se na sociálce, zdravotní pojišťovně a finančáku; platit odvody. Na konci roku pak je třeba podat daňové přiznání.
      O podnikání jako vedlejší činnosti se dozvíte např. na Fóru zde: http://poradna.podnikatel.cz/index.php/board,26.0.html

• 13. 12. 2011 11:32

Fida (neregistrovaný) 90.181.108.---

Určitě to jako hlavní živnost mít nebudu, protože už hlavní živnost mám. Sice jako OSVČ, ale to by nemělo vadit ne?  Takže kdybych to měl jako vedlejší živnost, stačí se jen příhlásit na ŽÚ ? nic víc ?

děkuji za odpověď

• 13. 12. 2011 17:49

Rop

Pokud máte už jednu živnost, tak tato další živnost je jen rozšíření té první. Pokud ta první byla a je hlavní tak tato se prostě k ní přibalí. Nelze mít dvě živnosti vzájemně oddělené, je to vždy jeden balík - jak pro daňovou evidenci, tak pro daň z příjmů, tak pro sociálku a zdravotku :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).