Re: inspektorát práce
Měli jsme ve firmě kontrolu na základě stížnosti jednoho nejmenovaného zaměstnance. Sice neřekli konkrétně jméno,ale doklady které OIP kontroloval nás utvrdily, že jsme se byli jisti. Zpětně se nám to potvrdilo i z jiné strany. Měli jsme to v pořádku a zaměstnanec i jeho rodinní příslušníci si mohou být jisti,že tady už nikdy pracovat nebudou. :-)
Re: inspektorát práce
Jde mi o zadrženou část mzdy, kterou zaměstnavatel nechce vyplatit a hraje mrtvého brouka.
Ale jestli všichni postupují jak píše paní v další odpovědi, tak to aby zaměstnanec držel pusu a krok, / když jejich přístup nechápu, pokud měli všechno v pořádku/
Re: inspektorát práce
Šedivá teorie. Kromě toho, jestli mu nevyplatili část mzdy, tak to zaměstnavatele trkne hned, i kdyby IP neprozradil, o koho jde.
Pro e: na výplatní pásce máte nějakou čistou mzdu a dostal jste jen část? Nemůžete napsat něco konkrétnějšího? Zmiňoval jste i FÚ - ten by Vám vůbec nepomohl, toho se to netýká. Nebo snad Vám zaměstnavatel nezúčtoval nějakou hrubou mzdu, např. přesčasy?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
25. 5. 2011 12:48
Prosím, máte někdo zkušenost s předáním stížnosti na IP /samozřejmě musí být doloženo příslušnými dokumenty - bez toho by se asi tím vůbec nazabývali/ - jde mi o to, pokud jim předložím tyto doklady a požádám o zachování naprosté diskrétnosti, jestli toto IP opravdu dodrží nebo tyto doklady ukáže zaměstnavateli, který si i pokud se vymaže jméno, si toto odvodí z dalších údajů např. na výplatní pásce apod.
Nebo mi poraďte jak postupovat, zda také informovat FÚ??
Díky.