Hlavní navigace

Musí se ocenit hodnota vozu ? Moc díky

  • (neregistrovaný) 93.99.186.---

    26. 5. 2011 14:42

    Chtěla bych se zeptat, zda musím při převodu vozu (prodej) z jednoho s.r.o. do druhého, když se jedná o firmy jednoho společníka, dělat odhad tohoto vozu. Jedná se o starší vůuz, cca 17000,-. Nestačila by prstá smlouva? děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 5. 2011 15:31

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Musí se ocenit hodnota vozu ? Moc dí
      Pokud se na první pohled nejedná o něco nekalého, tak bude stačit
      ověřit cenu třeba zde. http://www.tipcars.com/
      Vytiskněte a založte si ke smlouvě

    • 26. 5. 2011 17:45

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.17.---

      Re: Musí se ocenit hodnota vozu ? Moc dí
      Tak skvělé to není, dotyčný zapomněl na ustanovení obchodního zákoníku §196a (platí i pro s.r.o.) - píšete, že jsou to firmy jednoho společníka, porovnejte s upsaným ZK
      3) Jestliže společnost nebo jí ovládaná osoba nabývá majetek od zakladatele, akcionáře nebo od osoby jednající s ním ve shodě anebo jiné osoby uvedené v odstavci 1 nebo od osoby jí ovládané anebo od osoby, se kterou tvoří koncern za protihodnotu ve výši alespoň jedné desetiny upsaného základního kapitálu ke dni nabytí nebo na ně úplatně převádí majetek této hodnoty, musí být hodnota tohoto majetku stanovena na základě posudku znalce jmenovaného soudem. Pro jmenování a odměňování znalce platí ustanovení § 59 odst. 3. Jestliže k nabytí dochází do 3 let od vzniku společnosti, musí je schválit valná hromada.

    • 27. 5. 2011 12:50

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Musí se ocenit hodnota vozu ? Moc dí
      Má pravdu, Alen1.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).