Hlavní navigace

Ubytování - odpočet DPH

  • (neregistrovaný) 88.146.136.---

    26. 5. 2011 16:03

    Dobrý den, prosím zkušenější o názor:
    Stavební firma vyfakturovala spolu s montážními pracemi i ubytování svých zaměstnanců v místě stavby. Vše s 20% DPH. Je možné považovat toto ubytování za vedlejší náklady vyvolané dodáním objednaných prací a uplatnit plný odpočet? Není problém vzhledem k §72/2, tj. jestli je DPH za ubytování správně stanoveno podle zákona? Podle toho bychom si pak mohli uplatnit jen 10% DPH za ubytovací služby.
    Děkuji.
    Maja K.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2011 9:20

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Ubytování - odpočet DPH
      Buď bych vrátila k opravě, nebo uplatnila ve svém přiznání odpočet jen 10% ř. 41

    • 27. 5. 2011 10:45

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Ubytování - odpočet DPH
      Vy jste si objednali ubytování ? Řekla bych, že jen stavební práce a ty podléhají základní sazbě.
      Je neštěstí jak některé účetní potřebují rozepsat i spotřebu hajzlpapíru - oni Vám však "nepřefakturovávájí" ubytování, ale fakturují dílo na které vynaložili to a ono
      Pokud tedy nemáte ve smlouvě , že budete hradit

    • 27. 5. 2011 12:51

      Maja K. (neregistrovaný) 88.146.136.---

      Re: Ubytování - odpočet DPH
      Objednávka byla jen na práce, samozřejmě, potom se dohodlo i přefakturování ubytování. To by se dalo vzít, ale pak jako samost. položka bez DPH. Jako vedl. náklad k hl. plnění by to asi neobstálo (nemá na něj žádný "vylepšující" vliv).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).