Re: Zálohová fa a DPH
Tak ted teda nevím, zda to platí jen u služeb nebo i u zboží - od 1.4. je záloha také daňovou povinností, takže příznat daň i ze zaplacené zálohy..
Re: Zálohová fa a DPH
Prosím vás, toto platí i pro daňovou evidenci? Jak to udělám v praxi? Rozpočet na zakázku bude 300 tisíc, zálohu bereme 50%. Napíšeme zálohovou fakturu a až nám přijde 150 tisíc na účet, tak na to vystavíme fakturu s DPH a to odvedeme? Co na ní bude? Také jen jedna položka s názvem záloha na materiál jako na zálohové faktuře? Vždy jsme dělali jen tu zálohovou a pak fakturu podle skutečnosti s odpočtem té zálohy a DPH bylo až tam. Děkuji.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
30. 5. 2011 9:15
Může být na zálohové fa vyčísleno DPH? Setkala jsem
se zál. fa s DPH i bez.