Hlavní navigace

Nárok na lékaře - zkráce.4h prac. doba

  • (neregistrovaný) 62.240.178.---

    30. 5. 2011 21:33

    Máme zaměstnance na dobu určitou do 30.6. Pracuje na zkrácený úvazek 4h denně, je invalidní důchodce. Každý týden je celý jeho pracovní den u lékaře, přestože jsme mu sdělili, aby lékaře navštěvoval po pracovní době. Řekl, že má nárok na propustky k lékaři. Lékař je vzdálen 60 km od pracoviště.
    Je možné mu lékaře neproplácet? Nebo má na lékaře nárok v jeho zkrácenou pracovní dobu?

    K 30.6. končí - je mu to potřeba dát nějak písemně - když má pracovní poměr na dobu určitou do 30.6?
    Pokud mu nedáme něco písemně, nemá se zato, že souhlasíme aby byl na dobu neurčitou?

    děkuji

    Jája++

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2011 6:37

      xy5

      Re: Nárok na lékaře - zkráce.4h prac. do
      držte se nařízením vlády 590/2006 Sb.
      jistě má lékař alespoň 1 den v týdnu i odpolední ordinační hodiny, takže to nemůže být problém, aby se na tuto dobu zam-ec objednal
      ale nemusíte platit celý den propustku, pokud je objednán na odpolední hodiny, pak může celou směnu odpracovat a až potom jít k lékaři nebo odpracovat část směny a pak jít k lékaři apod.
      30.6. dotyčnému předáte potvrzení o zaměstnání (předávací protokol, výstupní lékařská prohl. apod.) - dopředu mu nic hlásit nebudete
      pokud by z nějakého důvodu nebylo možné potvrz. o zaměstnání 30.6. předat (např. by byl u lékaře), potom ho nesmíte 1.6. zaměstnávat, protože, pokud by začal pracovat s vědomím zam-tele, pak by se jeho prac. poměr změnil na dobu neurčitou

    • 31. 5. 2011 6:41

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Nárok na lékaře - zkráce.4h prac. do
      Náhrada mzdy se poskytuje na vyšetření nebo ošetření na nezbytně nutnou dobu , pokud vyšetření nelze provést mimo pracovní dobu, podmínkou dále je, že jde o nejbližší zdrav. zařízení bydlišti. ZP § 199. Věřím tomu, že každý lékař má alespoň 1x týdně ordinační hodiny i odpoledne, tak ho na to odkažte.
      Pokud má PP na dobu určitou, PP končí sjednaným dnem a již se nic nesepisuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).