Hlavní navigace

Uskutečněné plnění-nemělo být

• (neregistrovaný) 212.71.165.---

31. 5. 2011 9:40

Dobrý den, prosím o radu. Pan majitel firmy prodal železný šrot - staré lešení, zbytky materiálu, atd. že jako aby byl doklad na zlikvidování.....Vystavila jsem fakturu a ta se nám nyní vrátila s tím že to prodával jako FO nepodnikatel, takže nám ji vracejí a DPH doplácet nebudou. Bylo to ještě v březnu, tudíž před novelou zákona. Mám udělat storno faktury a opravné DPH na snížení daňové povinnosti? Děkuji,P.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2011 11:39

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: Uskutečněné plnění-nemělo být
      Pokud prodává neplátce-neodvádí a nefakturuje dph
      pokud plátce- bylo ZP v březnu, tak normálně odvod dph 20% u prodejce šrotu.
      pokud prodáno po novele. dle přílohy 5 prodej bez daně a zdaní + - příjemce odpadu

• 31. 5. 2011 12:04

P. (neregistrovaný) 212.71.165.---

Pan podnikatel je plátce DPH, dal doklad do účetnictví (adresa i jméno je firma) a prodával tento šrot z důvodu vyřazení z evidence a teď najednou že to byl prodej nepodnikatele.....takže teď teda nevím co s tím....

• 31. 5. 2011 12:58

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

pokud je plátce dph, má prodat bez daně na ř. 25 DPh a zdaní
      příjemce + - ve svém přiznání
      udělala bych dodatečné - oprava řádků - pouze rozdíly oproti původní fakturaci ,
      pokud prodal jako fyzická osoba - také dodatečné na snížení povinnosti a žádost o vratku + zdůvodnění fú

• 31. 5. 2011 13:23

Lenka F. (neregistrovaný) 85.71.52.---

Oni totiž ani ve výkupnách kolikrát nevědí, jak to je s DPH a od koho vlastně nakupují. Dostala jsem na stůl doklad o výkupu šrotu za hotové, na kterém byl jen zkomolený název naší firmy a podrobné údaje o řidiči, který šrot přivezl. Když jsem tam volala, tak mi tvrdili, že je to osvobozené od DPH! Až když jsem byla neodbytná, tak mi dali telefon na ekonoma na svém vedení a s ním jsem se teprve domluvila a dohlásila mu naše údaje, aby mohli zaúčtovat a nahlásit DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).