Hlavní navigace

§ 337, zákoníku práce

  • (neregistrovaný) 213.192.34.---

    31. 5. 2011 17:51

    1) Zaměstnanec doručuje písemnost určenou zaměstnavateli zpravidla osobním předáním v místě sídla zaměstnavatele. Na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen doručení písemnosti podle věty první písemně potvrdit. - toto je znění zákona. Sídlem zaměstnavatele je myšleno pouze sídlo zaměstnavatele nikoliv pobočka, jestli tomu dobře rozumím. Chápu to správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 6. 2011 11:08

      pája

      Re: § 337, zákoníku práce
      dle rozs. NS z 3.1.2006 Cdo 563/2005:
      lze zam-teli doručit jakýmkoliv způsobem,např.poštou, pomocí fyz.osoby, která doručení provede, osobním předáním stat.orgánu, zaměstnancem určeným k přebírání písmeností, případně každému vedoucímu zaměstnanci, který je nadřízen azm-ci, o jeho písemnost jde.
      Jestliže by na pobočce zaměstnán a měl tam svého vedoucího zam-ce, tak stačí i jemu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).