Hlavní navigace

Služby do jiného státu EU a DPH?

• (neregistrovaný) 82.144.159.---

31. 5. 2011 22:50

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu ohledně nutnosti a případném postupu k registraci DPH a předem se omlouvám, pokud moje zadání není formulováno srozumitelně, nejsem v této problematice dostatečně zběhlá. Jsem OSVČ, činnost vykonávám v ČR a vedu DE, výdaje uplatňuji paušálem. Každý měsíc vystavím za své služby fakturu svému smluvnímu partnerovi ve Finsku, žádné zboží nebo služby ke své práci nenakupuji. Bohužel jsem nezaregistrovala změnu v zákoně o DPH (1.1.2010) a prozatím nejsem k DPH registrována. Dle znění zákona jsem pochopila, že pokud poskytuji služby plátci DPH v jiném státě EU, tak mám povinnost k DPH, je to tak správně?
    - Znamená to, že se moje služby pro smluvního partnera zdraží?
    - Prosím, poraďte, jak nejlépe postupovat, abych se dostala do souladu se zákonem, to znamená – zda lze provést registraci k DPH zpětně, případně jak opravit/ vést evidenci, daňové přiznání
    - V daňovém přiznání k dani z příjmu uvádím také příjem z pronájmu bytu (s podnikáním nesouvisí). Může tento příjem také mít nějakou souvislost s odvodem DPH?
    Předem děkuji za jakoukoliv radu a návrh řešení.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2011 11:48

Lukaso (neregistrovaný) 90.179.108.---

Re: Služby do jiného státu EU a DPH?
      Pokud vím, tak se musíte registrogvat jako plátce dph. Pokud fakturujete ve finsku podnikateli, tak vaše služby nezdraží, protože budete fakturovat bez dph. Pokud budete fakturovat spotřebiteli tak budete faktuzrovat s 20% dph.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).