Hlavní navigace

Registrovat k DPH?

 • (neregistrovaný) 83.208.167.---

  1. 6. 2011 11:02

  Dobrý den. Prosím vás, musí se OSVČ, která poskytuje poradenské služby do EU plátci daně registrovat k DPH, a v kterém státě? Jak to bude v případě, že kromě tohoto příjmu, má ještě příjem z pronájmu. Vztáhne se DPH i na tento příjem? Jaké jsou sankce za pozdní registraci? Děkuji za jakoukoli reakci.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 6. 2011 13:11

   aleš (neregistrovaný) 92.62.226.---

   Re: Registrovat k DPH?
   Pokud poskytujete sluzbu do EU, tak v momente vystaveni prvni faktury se stavate platcem dph. v CR. mate povinost se na fu zaregistrovat a vetisnou chtivaji tuto prvni fakturu videt. tam totiz vidi to datum vystaveni.
   pronajem je apriory od dph osvobozen. zalezi komu pronajimate. pokud budete platce a na druhe strane je take platce tak se muzete mezi sebou domluvit a vystavovat s dph. pokud mate najemni byt kde bydli nepodnikatel a tem dph nesmite davat.
   lhutu a sankce si z hlavy nepamatuju. mam ale za to, ze minimalni sankce dle spravniho radu je jiz 500,- Spis jde o to, ze kdyby to bylo jiz pred pul rokem a od te doby se vystavilo tech dokladu vice, tak ty uz meli jit do priznani, mel se poslat souhrnne hlaseni a druha strana to take mela uz davno priznavat ve sve zemi.
   tak snad jsem trosku poradil. pro vas to muze mit spise vyhody kdyz pominu administrativni zatez hlave co se souhrneho hlaseni tyce. beztak budete dodavat bez dph, jen to budete vykazovat v priznani ale muzete si narokovat z nakupu. nevim tedy co delate, ale muze to byt zajimave.

  • 2. 6. 2011 8:22

   B. (neregistrovaný) 83.208.167.---

   Re: Registrovat k DPH?
   Děkuji moc za vaši reakci. Ještě si dovolím doplňující dotaz - může i v případě, že se k DPh registruje uplatňovat na dani z příjmu paušál?

  • 3. 6. 2011 18:55

   aleš (neregistrovaný) 92.62.226.---

   Re: Registrovat k DPH?
   ano. Vydaje pro dane % nemaji nic spolecneho s dph. Cely rok vedete ucetnictvi a narokujete dph. Na konci zjistite, ze tolik nakladu nemate a % jsou vyhodnejsi. Tak uplatnite %.

  • 6. 6. 2011 7:35

   B. (neregistrovaný) 83.208.167.---

   Re: Registrovat k DPH?
   Děkuji moc za reakci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).