Hlavní navigace

Výpočet DPH - paragony

  • (neregistrovaný) 85.160.68.---

    1. 6. 2011 15:34

    Ještě jednou se vracím k problému - výpočet DPH na ZDD. Daňový poradce mně řekl, že tyto mám přepočítávat vždy koeficientem, ať tam mají DPH a ZD či celkovou částku a sazbu DPH. Přitom tady bylo řečeno, že pokud na jakémkoli ZDD známe základ daně a DPH, tak počítáme ZD x 0,2. Poradí někdo, co je správně? Děkuji .

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2011 5:59

      Šaber (neregistrovaný) 93.91.156.---

      Re: Výpočet DPH - paragony
      Myslím, že je pravdou, že u ZDD přepočítávám koeficientem vždy. Ale jsou dvě varianty.
      1.varianta- pokud je uveden ZD, částka DPH, cena celkem a sazba DPH, používám kontrolní propočet dle §37 odst.1 (0,2 či 0,1), avšak odpočet max. do částky DPH na dokladu uvedené.
      2. varianta- pokud je částka celkem a sazba DPH mohu použít propočet dle §37 odst.2. (0,1667 či 0,0909)
      Hezký den

    • 2. 6. 2011 7:33

      bronana.001 (neregistrovaný) 85.160.118.---

      Re: Výpočet DPH - paragony
      Také přeji pěkný den. Takže jsme se dopracovali ke stejnému závěru jako minule. Já jsem u naší poradkyně trochu ve střehu, protože už jednou mně poradila špatně a to u přefakturace. Tvrdí, že vystavovat fa s DUZD kdy fa dojde, čili kdy fakturu mám v ruce a mám potvrzeno převzetí fa. Tak proto zjišťuji názory v této diskuzi.
      A ještě se zeptám, když je na ZDD DPH 155,51 ale mně vyjde
      155,50 kterou částku byste uplatnil. Ctil byste v tomto případě doklad? Je zřejmé, že oni počítali DPH koef. 0,1667. (Tu částku DPH jsem dala jen tak od pasu, jen jako příklad). Děkuji.

    • 3. 6. 2011 8:07

      Šaber (neregistrovaný) 93.91.156.---

      Re: Výpočet DPH - paragony
      Řeším každý doklad zvlášť, až tak malých rozdílů bych se asi nebál, v programu se mě také vždy nepovede uplatnit vždy co potřebuji (PC je chytrý blbec, dělá jen to, co mu někdo řekne), ale je to moje zodpovědnost. Pokud jsme se minule bavili o stejném článku v POHODĚ, jen dodávám, že pokud máme na mysli stejnou část, nikde jsem pro tvrzení v článku nenašel prozadím oporu v zákoně. Navíc jsem u článku nenašel autorizaci např.daňového poradce ing.Děrgela, který ve svém článku umístněném v části legislativní servis zmiňuje tuto problematiku trošku jinak.

    • 3. 6. 2011 9:11

      Šaber (neregistrovaný) 93.91.156.---

      Re: Výpočet DPH - paragony
      Ing. Děrgel z opatrnosti raději doporučuje postupovat zpřísněným postupem a omezit odpočet daně nejen na správnou výši daně vypočtené ze ZDD příjemcem plnění, ale také max.výši DPH, kterou na doklad navíc a zbytečně uvedl poskytovatel předmětného zdanitelného plnění.
      Hezký víkend

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).