Hlavní navigace

Penzijní poj.

  • (neregistrovaný) 90.179.141.---

    2. 6. 2011 11:25

    Dobrý den, jako zaměstnavatel přispíváme zaměstnancům na životní i na penzijní pojištění. Máme rámcové smlouvy u jedné fin. společnosti. Můžeme přispět i zaměstnanci na jeho pojištění u jiného fin. ústavu ( má už smlouvu dlouho uzavřenou jinde) nebo musí přejít tam kde jsou naši ostatní zaměstnanci?

    Děkuji Klára

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2011 11:57

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.22.---

      Re: Penzijní poj.
      V penzijním připojištění nesmíte zaměstnance nutit nebo ovlivňovat, jaký si má zvolit penzijní fond.
      Má naprostou volnost a vy se vystavujete postihu
      viz zákon o penzijním připojištění
      --------------
      (5) Právnická osoba podle § 27 odst. 6 se dopustí správního deliktu tím, že omezí
      právo zaměstnance ve výběru penzijního fondu, nebo tím, že v souvislosti s poskytováním
      příspěvku na penzijní připojištění svým zaměstnancům přijme pobídku.
      (6) Za správní delikt podle odstavců 2 až 5 pokuta do 5 000 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).