Hlavní navigace

Konkureční doložka

  • (neregistrovaný) 212.24.139.---

    2. 6. 2011 11:36

    Ukončený PP, na jeden rok konkureční doložka,co s tím? Nevíte, jak odvody? Jde to stále přes mzdy a nebo se jen vyplácí bývalému zaměstnanci jeden rok a on si jen zdaní v ročním? Nevíte prosím??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2011 14:19

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Konkureční doložka
      Níže viz odpověď na podobný dotaz:

      Plnění z uzavřené konkurenční doložky z pohledu pojistného a daňového
      14.12.2010, Ing. Růžena Klímová, Zdroj: Verlag Dashöfer

      Peněžité vyrovnání na základě konkurenční doložky, uzavřené podle § 310 zákoníku práce, považuje zákon o daních z příjmů za příjem podle § 6.

      Dotaz:
      Každý měsíc budeme vyplácet našemu bývalému zaměstnanci peněžité vyrovnání z tzv.konkurenční doložky. Odvádí se z tohoto vyrovnání daň? A zdravotní a sociální pojištění?

      Odpověď:
      Pokud zaměstnanci vznikl nárok na peněžité vyrovnání v souvislosti s konkurenční doložkou podle § 310 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, je zaměstnavatel povinen vyplácet po skončení zaměstnání peněžité vyrovnání ve výši průměrného měsíčního výdělku po dobu, která byla sjednána, nejdéle však po dobu jednoho roku.

      Vzhledem k tomu, že peněžité vyrovnání je příjmem podle § 6 ZDP, je nutné v souladu s odst. 1 § 3 zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné z d r a v o t n í pojištění, ve znění pozdějších předpisů, odvádět zdravotní pojištění z vyměřovacího základu, kterým je zúčtované peněžité vyrovnání. .......
      V souladu s §3 odst. 3 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na
      s o c i á l n í zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, se za zaměstnance považuje též fyzická osoba, které jsou po skončení zaměstnání zakládajícího účast na nemocenském pojištění zúčtovány příjmy z tohoto zaměstnání, které jsou započitatelné do vyměřovacího základu. Mezi tyto příjmy patří i peněžité vyrovnání, protože se jedná o zdanitelný příjem. Poznamenáváme, že do evidenčního listu důchodového pojištění se tyto příjmy zahrnou, protože z nich bylo odvedeno pojistné. Při vyplňování ELDP je nutné postupovat v souladu s platnou metodikou, kterou vydává ČSSZ.

    • 3. 6. 2011 10:30

      s (neregistrovaný) 212.24.139.---

      Re: Konkureční doložka
      Super, moc díky,strašně mě to pomohlo, protože každý má jiné informace, krásný den

    • 3. 6. 2011 22:00

      VH

      Re: Konkureční doložka
      >>>tím?
      >>>Nevíte, jak odvody?
      >>
      >>Níže viz odpověď na podobný dotaz:
      >>
      >>Plnění z uzavřené konkurenční doložky z pohledu
      >>pojistného a daňového
      >>14.12.2010, Ing. Růžena Klímová, Zdroj: Verlag
      >>Dashöfer
      >>
      >>Peněžité vyrovnání na základě konkurenční doložky,
      >>uzavřené podle § 310 zákoníku práce, považuje zákon o
      >>daních z příjmů za příjem podle § 6.
      >>
      >>Dotaz:
      >>Každý měsíc budeme vyplácet našemu bývalému
      >>zaměstnanci peněžité vyrovnání z tzv.konkurenční
      >>doložky. Odvádí
      >>se z tohoto vyrovnání daň? A zdravotní a sociální

      Proboha - kdo je Klímová - neveřte každému, kdo to má od úhozu a navíc není právník.
      >>pojištění?
      >>
      >>Odpověď:
      >>>
      >Super, moc díky,strašně mě to pomohlo, protože každý
      >má jiné informace, krásný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).