Hlavní navigace

Daňové přiznání pro dvě živnosti

  • (neregistrovaný) 193.165.147.---

    14. 12. 2011 11:26

    Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat jak mám vyplnit daňové příznání k dani z příjmů FO, když mám dvě živnosti a výdaje si uplatňuji u jedné paušální částkou a u druhé jsou výhodnější skutečné výdaje?
    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 12. 2011 11:09

      bez přezdívky

      Dobrý den,

      takovou kombinaci uplatňování výdajů zákon o daních z příjmů nepřipouští. Příjmy z obou živností patří do stejného dílčího daňového základu ("příjmy z podnikání a jiné samostané výdělečné činnosti" - § 7 zákona o daních z příjmů).

      V rámci jednoho dílčího daňového základu musí být výdaje uplatňovány jednotným způsobem - buď všude skutečné nebo ke všem příjmům paušál.

      S pozdravem

      Jan Molín

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).