Hlavní navigace

Dobropis a datum doručení

• (neregistrovaný) 188.246.99.---

4. 6. 2011 1:45

dobrý večer potřebovala bych vědět jaké datum je považováno za datum doručení dobropisu. např. vystavím dobropis s datem DUZP 26.5.2011 odešlu a vrátí se pouze s razítkem bez datum,je možno brát jako, že souhlasí druhá strana s našim duzp 26.5. a tím pádem si dobropis dám do DPH přiznání za 5/2011. ale tento potvrzený dobropis má na sobě naše datum došlovky 2.6.2011. Je to problém? Zajímalo by mně teda v jakém případě bych si mohla dát do stejného daň přiznání tento dobropis s DUZP 26.5.2011? Děkuji. potřebovala bych uvést příklady s datumy,.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2011 18:17

Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

Re: dobropis a datum doručení
      u dobropisu je DZP datum jeho převzetí.
      jedna strana vystaví, druhá podepíše s datem převzetí a vrátí.

• 5. 6. 2011 0:45

janullinka (neregistrovaný) 188.246.99.---

takže se může stát, že strana vystaví dobropis 26.5,odesle odběrateli a ten dá razítko a nenapíše datum--dá se považovat to DUZP 26.5. na dobropise jakože s tím DUZP protistrana souhlasí.a přijde mi to ale potvrzené až v červnu

• 5. 6. 2011 8:29

Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

§74 odst1 - dbp snižuje odpočet (zvyšuje povinnost), musím opravit v období kdy vím jak bude řešeno - nečekám na doklad
      (většinou odběratel)
      odst2 - zvyšuje odpočet(povinnost snižuje) zde musím čekat na potvrzený dbp
      Ve zkratce řečeno pokud reklamuji musím DPH vrátit ihned v období kdy vím výsledky reklamace 74/1 můj dodavatel si smí DPH §74/2 vzít zpět nejdříve v období, kdy mu vrátím potvrzený doklad
      Váš klient potvrdil DBP v dubnu a jeho dodavatel pravděpodobně snížil povinnost již v tomto měsíci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).