Nemoc moc prosím

  • (neregistrovaný)

    6. 6. 2011 7:45

    Dobrý den, zaměstnanec je nemocná, onemocnel hned po nástupu do PP, je nemocný celý měsíc, HM má ve smlouvě 10.000,- počítám mu náhradu z pravděpodobného výdělku takže z těch 10.000,- měsíčně. Kolik je náhrada? musím to vyplnit do systému a neumím k tomu dojít.¨
    Moc děkuji za rady dělám to poprvé.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2011 8:02

      markov (neregistrovaný)

      Re: nemoc moc prosím
      Stanovte pravděpodobný hodinový průměr pro náhrady - takový, kterým byste platili dovolenou. Pak ho musíte zredukovat podle tří redukčních hranic a z toho redukovaného průměru budete platit 60% x počet hodin odpadlých v důsledku nemoci. Neplatí se první 3 pracovní směny, nejvýše však 24 hodin.
      Základní info např. zde: http://www.mpsv.cz/cs/7

    • 6. 6. 2011 9:01

      Zuzka123 (neregistrovaný)

      Re: nemoc moc prosím
      Když nic neodpracoval, tak nemůžu to jednopduše spočítat (10.000/22)/8 = hodinový hrubý předpokládaný výdělek.
      Jde mi jen o tu hodinovou částku.
      Nějak hodně snadno a rychle k ní dojít

    • 6. 6. 2011 10:22

      markov (neregistrovaný)

      Re: nemoc moc prosím
      Snadno a rychle stanovte pravděpodobný hodinový výdělek - klidně tím způsobem, co jste popsala. Vy to budete zdůvodňovat, je na Vás jak k pravděpodobnému výdělku dojdete. Pravděpodobný = co by kdyby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).