Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 78.157.177.---

6. 6. 2011 8:48

Přijali jsme nového zaměstnance, který má na zápočtovém listě uvedeno, že má exekuci ve výši ....u Komerční banky. Co mám teď s tím dělat? Je to můj první případ. Děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2011 8:54

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: exekuce
      U KB to bude nepřednostní exekuce. Na uvedenou adresu exekutorského úřadu pošlete oznámení, že u vás nastoupil do PP. Ex. vá pošle ex.příkaz, na jehož základě budete provádět srážky. Do té doby provádějte srážky (prostudujte si Občanský soudní řád zde na liště), zatím je deponujte a teprve po obdržení ex.příkazu, resp. nabytí právní moci, stržené částky pošlete.

• 6. 6. 2011 9:04

le (neregistrovaný) 78.157.177.---

Ale na zápočtovém listě je psáno, že rozhodnutí vydala Komerční banka, nic víc. Chybí adresa exekutoského úřadu, tak já nevím, co s tím mám teď dělat, kde volat. Prosím ,poraďte, co dál.

• 6. 6. 2011 9:31

lilka (neregistrovaný) 78.80.245.---

Zkuste kontaktovat KB-exekuční oddělení, určitě Vám dají kontakt.

• 6. 6. 2011 9:32

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Zkuste se zeptat přímo zaměstnance, on by ten ex.příkaz měl také mít. Nebo ještě lépe - zavolejte bývalému zaměstnavateli, on měl uvést na ZL veškeré potřebné údaje, spojte se s ním, ať vám sdělí, co potřebujete a co on neuvedl..Nejsem si jistá, zda KB může vydávat exekuční příkazy. V každém případě musíte začít provádět srážku již od první výplaty a zatím deponovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).