Hlavní navigace

Exekuč. náklady u dlužníka - poradíte?

  • (neregistrovaný) 81.30.243.---

    7. 6. 2011 10:52

    Dobrý den, jak mám zaúčtovat náklady exekuce a penále (úroky z prodlení)? Jsme jako dlužník, s.r.o. Je to daňový náklad nebo nedaňový? Děkuji všem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 6. 2011 15:57

      l (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Exekuč. náklady u dlužníka - poradít
      Jako vodítko Vám uvádím výtah z odpovědi odborného poradce, kde se sice jedná o náklady řízení, ale závěrem upozorňuje na "nedaňovost" exekučních nákladů dlužníka. Daňově uznatelné jsou pouze u věřitele.

      JSOU NÁKLADY ŘÍZENÍ DAŇOVĚ UZNATELNÉ?
      Ing. Martin Děrgel, 16/2010, 2. 8. 2010

      ....... Daňově neúčinné by byly pouze případné exekuční náklady, jak stanoví § 25 odst. 1 písm. y) ZDP, kde jsou výjimkou náklady hrazené věřitelem [§ 24 odst. 2 písm. zs) ZDP].

    • 7. 6. 2011 15:59

      K. (neregistrovaný) 81.30.243.---

      Re: Exekuč. náklady u dlužníka - poradít
      Aha. Děkuji. Ale úroky za pozdní úhrady daňové jsou, že?

    • 8. 6. 2011 11:55

      K. (neregistrovaný) 81.30.243.---

      Re: Exekuč. náklady u dlužníka - poradít
      Děkuji moc za odpověď

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).