Hlavní navigace

Neomluvená absence, krácení dovolené

  • (neregistrovaný) 195.39.93.---

    8. 6. 2011 9:52

    Dobrý den,

    zaměstnankyně má pracovní poměr na dobu určitou do 30.6.2011. Od pondělí 13.6.2011 do 30.6.2011 bude mít pravděpodobně neomluvenou absenci - 14 pracovních dní.
    Nárok na dovolenou za rok 2011 má 10 dnů, 2 vyčerpala - zůstává 8.
    Můžu ji pokrátit celý zbytek dovolené za neomluvenou absenci?

    V §223 odst. 3 zákoníku práce, je, že zaměstnanec, který má PP celý rok, musí mít dovolenou alespoň 14 dní dovolené. Musím i já v mém případě nechat nějakou část dovolené?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2011 10:14

      kojuma (neregistrovaný) 77.237.146.---

      Re: Neomluvená absence, krácení dovolené
      Podle mě, když neodpracuje celý rok tak se na něj tento odstavec nevztahuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).