Hlavní navigace

Organizační složka na Slovensku

• (neregistrovaný) 80.251.246.---

8. 6. 2011 11:50

Hlásím se do firmy, kde bych i účtovala organizační složku české spol. s r. o. na Slovensku.

Můžete mi říct, s jakými účetními případy rozdílnými od "běžného" účtování bych se mohla setkat? Vůbec nemám představu...

Díky za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2011 12:35

Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

Re: Organizační složka na Slovensku
      Účetní případy až tak rozdílné nebudou - jen se budou řídit slovenskými zákony a ty už v něčem rozdílné jsou - jediné co mě honem rychle napadá, tak majetek, DPH, ... chce to nastudovat.

• 9. 6. 2011 6:53

abc (neregistrovaný) 80.251.246.---

Aha, takže se bude účtovat "po Slovenky", a jak to bude vypadat za celý účetní rok? K daňovému základu české s. r. o. se přičte i daŇový základ z organizační složky?

Jak je to s DPH? Vykazuje se za organizační složku na Slovensku? Můžete mi prosím poradit odkaz, kde bych se dozvěděla více? Nebo publikaci, díky moc

• 9. 6. 2011 8:31

Daňové přiznání se dělá za organizační složku pro SK a poté přidává k CZ - rozhodně doporučuji daňového poradce, který to udělá.
      DPH se rovněž vykazuje za organizační složku, je-li v SR registrována k DPH - berete ji jako normální účetní jednotku na Slovensku, kde je registrovaná se všemi právy a povinnosti dle slovenských zákonů.

Kde najít nějaké podrobné informace Vám asi moc neporadím - taky něco málo:
      http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d26188v34553-organizacni-slozka-podniku-umistena-na-slovensku/

Nicméně nebude od věci si pořídit slovenské zákony (účetnictví, DPH, DZP,..). Není to tak složité, jak se to zdá - jen je prostě nutné vychytat ty rozdíly, které mezi českými a slovenskými zákony jsou - nejlépe konzultovat se slovenským daňovým poradcem, který se v jejich zákonech orientuje.

• 9. 6. 2011 9:50

Re: Poděkování za odkaz
      Tak budu držet palec, ať to klapne :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).