Hlavní navigace

Daňové zvýhod.-prosím zkušené mzdové

• (neregistrovaný) 88.100.220.---

8. 6. 2011 12:23

Zaměstnanec mi v červenci 2010 podepsal do prohlášení, že syn ukončil řádně bakalářské studium. Nyní v květnu mi donesl potvrzení o studiu vystavené 13.5.2011, že syn studuje dálkově soukromou vysokou školu v kombinované formě.

Konkrétně je uvedeno, že: XY studuje na Název školy v kombinované formě navazujícícho magisterského studia v 2. semestru studijního programu XY. Toto potvrzení se vydává pro období od 1.9.2010 do 31.8.2011.

Daň. zvýhodnění začnu uplatňovat za měsíc květen 2011 nebo až v červnu? Co víc pro mě jako účetní z toho plyne? Popřípadě co z toho plyne pro zaměstnance?

Děkuji za odpověd.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2011 12:34

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Daňové zvýhod.-prosím zkušené mzdové
      Z uvedeného vyplývá, že zvýhodnění na studujícího má již od září
      minul.roku do konce srpna letošního. V září musí donést potvrzení o studiu nové. Jelikož po skončení bakalářem pokračuje ve studiu
      na VŠ v době do 3 měsíců od úspěšného zakončení školy, měl nárok na daň.zvýhodnění i v červenci a srpnu 2010.
      Nárok trvá jen dovršení 26 let věku nezaopatř.dítěte a při studiu
      VŠ si může přivydělávat kolik chce,aniž by to mělo vliv na zvýhodnění u otce.

• 8. 6. 2011 13:14

Pavla... (neregistrovaný) 88.100.220.---

Takže uplatním řádně hned za květen. Za leden až duben budu muset přepočítat mzdy nebo to uplatním až při ročním zúčtování? A co s nárokem v loňském roce?

• 8. 6. 2011 13:46

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Donesl pozdě, takže mu dáte od násl.měsíce a zbytek (předchozí dobu) do RZ. Za minulý rok má možnost podat DP. Vystavíte mu potvrzení příjmech za 2010, s výsledkem RZ a on si může nárokovat zvýhodnění zpětně na FÚ.

• 8. 6. 2011 14:03

Pavla... (neregistrovaný) 88.100.220.---

Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).