Hlavní navigace

Změna doby určité na neurčitou

  • (neregistrovaný) 194.228.7.---

    8. 6. 2011 14:39

    dobrý den, pokud dělám změny pracovních smluv doba určitá, (termíny, změny mzdy) nemám s tím problém, teď prvně se mění doba určitá na neurčitou a zároveň se mění mzda (máme sjednanou v pracovní smlouvě). Pracovní smlouvu ani změny nemáme v bodech, jak jsem byla zvyklá u předchozího zaměstnavatele, pak když se měnil nějaký bod prac.smlouvy, odkázalo se na něho ve změně PS. U tohoto zaměstnavatele je původní PS psaná bez bodů. Teď když dělám změnu mzdy, mzdu změním, ale chybí mi tam odkaz i na změnu např. bodu č. 2 - pracovní poměr se mění z doby určité na dobu neurčitou. Asi to být nemusí, ale připadá mi "čistější", když je i tato změna v dohodě o změně pracovní smlouvy zmíněna. Takhle "jen" změním výši mzdy a vypustím dobu určitou aniž bych zmínila, že od 1.7.2011 je sjednán pracovní poměr na dobu neurčitou. Je to správně?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2011 14:53

      pája

      Re: změna doby určité na neurčitou
      cokoliv je sjednáno v PS, lze změnit jen písemnou formou, dodatkem o změně ujednání PS, čili uvedete, že:
      -PP sjednaný na dobu určitou se s účinností od XXXX mění na PP sjednaný na dobu neurčitou
      - mzda ve výši 11111 sjednaná v PS se s účinností od XXXX sjednává na mzdu ve výši 22222

    • 9. 6. 2011 8:20

      jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

      Re: změna doby určité na neurčitou
      děkuji,pájo, za potvrzení mého názoru. Firma se domnívá, pokud by nedošlo ke změně mzdy, není povinna zaměstnanci sdělovat změnu doby určité na neurčitou písemně, automaticky se doba určitá mění na dobu neurčitou dalším "působením" ve firmě a přidělováním práce (s tím lze souhlasit), proto nezohledňují ve změně pracovní smlouvy tuto změnu z doby určité na neurčitou, jen se zohlední změna výše mzdy s účinností od. (s tím nevím, zda lze souhlasit) ...
      Já bych tam do změny k PS připsala i změnu PP z doby určité na dobu neurčitou s účinností od: ale mám obavy to sama změnit, když firma k tomu má takovýto postoj.
      Prosím pěkně ještě o odpověď na názor firmy - jak jsem popisovala v začátku tohoto posledního příspěvku. Moc děkuji!
      Možná to zbytečně rozpitvávám, ale přijde mi prostě "čistější" změnu PP z DU na dobu neurčitou stejně do změny napsat. Co je psáno, to je dáno.
      Ale jsem "jen" mzdová, proto se raději ptám odborníka, děkuji.

    • 9. 6. 2011 10:20

      pája

      Re: změna doby určité na neurčitou
      >děkuji,pájo, za potvrzení mého názoru. Firma se
      >domnívá, pokud by nedošlo ke změně mzdy, není povinna
      >zaměstnanci sdělovat změnu doby určité na neurčitou písemně,
      >automaticky se doba určitá mění na dobu neurčitou
      >dalším "působením" ve firmě a přidělováním práce (s tím
      >lze souhlasit),
      to je sice pravda, ale zam-tel musí přeci každou změnu PS, kterou chce provést, formulovat a se zam-cem podepsat předem a ne spoléhat na to, že po dni konce PP na dobu určitou se stane PP z doby určité na neurčitou, což se stane až následně
      a i když se tak stane, což je v souladu se ZP, tak firma má stejně povinnost písemně informovat zam-ce o změně obsahu PP dle § 37, čili musí vyrobit stejně písemný dokument a předat zaměstnanci, tak proč to neřešit právně čistě, zam-tel chce změnu PS, zam-nec souhlasí, podepíší dodatek a je to OK.
      proto nezohledňují ve změně pracovní
      >smlouvy tuto změnu z doby určité na neurčitou, jen se
      >zohlední změna výše mzdy s účinností od. (s tím nevím,
      >zda lze souhlasit) ...
      >Já bych tam do změny k PS připsala i změnu PP z doby
      >určité na dobu neurčitou s účinností od: ale mám obavy
      >to sama změnit, když firma k tomu má takovýto postoj.
      >Prosím pěkně ještě o odpověď na názor firmy - jak jsem
      >popisovala v začátku tohoto posledního příspěvku. Moc
      >děkuji!
      >Možná to zbytečně rozpitvávám, ale přijde mi prostě
      >"čistější" změnu PP z DU na dobu neurčitou stejně do
      >změny napsat. Co je psáno, to je dáno.
      >Ale jsem "jen" mzdová, proto se raději ptám odborníka,
      >děkuji.

    • 9. 6. 2011 11:56

      jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

      Re: změna doby určité na neurčitou
      Díky, už jsem to tak provedla, ať mě třeba pověsej :-) děkuji za váš čas!!! pěkný den
      PS Stejně bych jim tam toho změnila víc a vadí mně i takové "prkotiny" jako: Sjednaný obsahpracovní smlouvy se mění ode dne 1.7.2011 takto: .........já bych tam raději napsala .. sjednaný ... se mění s účinností od 1.7.2011 takto: ..
      Děkuji za vše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).