Hlavní navigace

1.den PN+výpověď

• (neregistrovaný) 84.19.72.---

9. 6. 2011 7:50

Zaměstnanec dostal výpověď z PP §52 f) dne 7.6. ve 12,15 hod. (prac. doba je 7-15,30h), převzetí výpovědi nepodepsal, takže jsme předání na pracovišti podepsali dva svědci. Zároveň si zaměstnanec na zbytek směny požádal o volno, že chce jít k právníkovi. Volno dostal a další den se vůbec neozval, až další den zavolal, že je nemocný a neschopenku pošle.Neschopenka mi dneska byla doručená s tím, že PN začíná již dnem kdy byl naposledy v práci a bral si volno a samozřejmě, že má ode dneška povoleny vycházky na 4 hodiny odpoledne. Můžete mi poradit, jak nejlépe postupovat a od kdy se bude počítat 1. den PN.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2011 8:01

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Re: 1.den PN+výpověď
      1. den PN se bude počítat od 7.6. Tento den bude mít odpracováno část směny a část nemoci. Výponěď se bude prodlužovat o dny překážek- nemoci, pokud vám zaměstnanec nedá písemně, že na prodloužení netrvá.

• 9. 6. 2011 8:14

st (neregistrovaný) 84.19.72.---

Děkuji, a výpověď se prodlužuje i o dny PN v červnu, když dvouměsíční výpovědní doba začíná běžet až od 1.7.

• 9. 6. 2011 8:35

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Výpověď se prodlužuje o dny překážek, které vznikly ve výpovědní době, tzn. o dny nemoci, které budou od 1.7. A jelikož jste mu dali výpověď, tak ze zkušeností vím, že lidé se snaží nemocenskou pěkně protáhnout.

• 9. 6. 2011 9:23

jij (neregistrovaný) 84.19.72.---

Také to čekám, ještě jsem naštěstí nemusela žádný takový případ řešit. Obávám se, že tentokrát to bude i se soudem. Takže zkušenost jak se patří.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).