Hlavní navigace

Plátce DPH-obrat?

  • (neregistrovaný) 89.29.6.---

    9. 6. 2011 8:12

    Dobrý den,při ročním obratu 4mil.se stávám plátcem DPH? Odkažte mě prosím na §, kde to najdu.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2011 8:20

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Plátce DPH-obrat?
      je to 1 milion a ne roční obrat
      § 94 Plátci
      (1) Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, jejíž obrat za nejvýše 12 kalendářních měsíců přesáhne částku uvedenou v § 6, se stává plátcem od prvního dne třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročila stanovený obrat, nestane-li se podle tohoto zákona plátcem dříve. Nesplní-li registrační povinnost podle § 95 odst. 1, stává se plátcem datem účinnosti registrace uvedeným na rozhodnutí o registraci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).