Hlavní navigace

Reverse charge?

  • (neregistrovaný) 89.235.34.---

    9. 6. 2011 9:53

    Dobrý den, prosím o radu ohledně reverse charge. Už v tom všem co se týká dph mám takový zmatek... Jsme dopravní firma, jeli jsme přepravu CZ-DE pro plátce z EU - DE. Vystavili jsme fakturu bez dph, DIČ plátce máme, fakturu uvedu do souhrnného hlášení. Fakturu jsme vystavili jako poskytnutí služby do jiného členského státu s textem: "Upozorňujeme, že odběratel je povinnen přiznat a zaplatit daň. Místo plnění mimo tuzemsko,dle § 9/1 zákon o DPH platného v ČR." Vím, že tento český text německému odběrateli asi moc neřekne, ale zajímalo by mě, zda je faktura vystavená správně - tzn. ve správném režimu co se týká dph. Od odběratele nám totiž teď dorazil mail se sdělením, že fakturu nemůžou přijmout a něco o reverse charge - poslali nám v němčině citace jejich zákona:-) Pokud je fakturace v pořádku, nemohl by jste mi někdo poradit, co na fakturu tedy napsat, aby byl zákazník spokojený? Omlouvám se za dlouhý dotaz, ale opravdu nevím, co tam má být... Děkuji předem za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2011 14:01

      přítel (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Reverse charge?
      Napište, že faktura podléha Revers charge tomu většinou všichn rozumí. Ostatní tam vše nechte pro naše úřady

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).