Hlavní navigace

Dovolená u úvazku 0,2

• (neregistrovaný) 80.188.42.---

9. 6. 2011 15:48

Zaměstnanci mají v rámci dotačního projektu sjednaný pracovní poměr na 0,2 úvazku. V prac.smlouvě je, že pracují 8 hod. týdně rozdělených do 5 dnů podle potřeb zaměstnavatele. Vykazuji odpracování celých 8 hodin v 1 den v týdnu (místo 1,6 hod 5x týdně). Pracují tak 5 měsíců. Počítačový program spočetl dovolenou na 8,5 dne (z čehož každý den má 1,6 hodiny) - taky jsem to tak spočítala, ale teď si nejsem jistá, jestli v tomto případě (vzhledem k tomu, že neodpracovali 60 dní) nenáleží pouze dovolená za odpracované dny. Co vy na to ? Jak byste to počítali vy ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2011 16:00

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: dovolená u úvazku 0,2
      Kdybyste pro zjednodušení nevykazovala 1 den s 8 hodinami týdně, tak byste si hlavu teď nelámala :-). Máte to spočítané správně ( ve skutečnosti odpracovali více než 60 dnů ,jen jejich směna trvala průměrně 1,5 hod.)

• 9. 6. 2011 16:18

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Já vím, jenomže to by zase znamenalo v pracovních výkazech i v docházce vykazovat každý den 1,6 hod na projektu. Ty lidi tu jsou každý den 9 hodin a je velmi těžké posoudit, kdy zrovna dělali na projektu a jak dlouho.
      Ideální by bylo, kdyby vždycky po 1,6 hod naklusali k píchačkám a odpíchli si, ale to by mě hnali, kdybych to po nich chtěla.
      V každém případě děkuji za ujištění.

• 10. 6. 2011 12:18

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Jinak - já bych v takovém případě vůbec nevolila pracovní smlouvu, ale typické je pro DPČ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).