Hlavní navigace

Znovu přenesení daň povinn.

• (neregistrovaný) 83.208.188.---

10. 6. 2011 5:59

Včera se tu o tom diskutovalo. Jenže volala jsem do té firmy jak to tam mají s tím zbožím. řekli mi, že to mají v pořádku, a že to mají vedený pod číslem jiným než 6310, že to prostě vedou jako hotový výrobek, dodavatel jim to už tak dodává. Není to jejich odpad. Kdyby byl tak je to jasné, a řidili by se dle přílohy č. 5. Tak co myslíte, jedni říkají řídit se přilohou ale oni ne. Je to akutní, protože dneska přijede znovu s faktruou a bude se platit v hotovosti, tak ať se nemusí znovu vracet. Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 6. 2011 6:02

Holly (neregistrovaný) 83.208.188.---

Re: Znovu přenesení daň povinn.
      Ještě dodatek: oni to vedou jako hadry na čištění, tak jak jsou ručníky nebo hadry na podlahu, nebo jiný úklidový prostředek, tak oni vedou takhle tady to zboží.

• 10. 6. 2011 7:00

přítel (neregistrovaný) 212.20.71.---

Přečtěte si co zahrnuje kód 6310 a je to jasné.
      Dále se vystavujete možnosti porušení daňové povinnosti .
      Pokud poskytovatel nepostupuje podle daného režimu přenesení daňové povinnosti a vystaví doklad na výstupu s DPH nemá příjemce nárok na odpočet daně podle § 72 zákona o DPH

• 10. 6. 2011 8:41

Jaji (neregistrovaný) 193.179.131.---

Pokud si nejste jistá, zavolejte si na váš finanční úřad.

• 10. 6. 2011 10:07

Jo to už jsem volala, ale musela jsem to napsat emailem, jelikož neodpovídají přes telefon, kvůli důvodu tvrzení proti tvrzení. No zatím mi odpověď nepřišla, takže jsem teda zvědavá, jak to bude.

• 10. 6. 2011 10:05

Jako ano, kdyby to byly zbytky nebo výrobky té firmy co nám je dodala, tak ano 100% to je příloha č. 5. Ale když to mají už od dodavatele dodané jako výrobek a dané pod číslem 6307.10 tak to už lze těžko říct jestli to půjde dle té přílohy. A ano je tady ještě ta možnost, že i ten dodavatel musel to koupit jako opravdu ten odpad či nevyužitý materiál od té firmy a tudíž musel uplatnit přilohu č. 5 a pokud to dodal našemu dodavateli a ten nám tak my jako konečný spotřebitel bychom měli uznat odvést a odečíst daň. je to tak? protože tohle si myslí i ekonomka ale taky se přikládá i tomu, že by se to dalo udělat tak jak nám náš dodavatel tvrdí, že to dělá. Jenže podle ekonomky se právě tou přílohou snaží stát zabránit aby nedocházelo k úniku daní právě z tohoto mater. Takže nakonec obě vlastně si nejsme jisté jak to bude a má být.

• 13. 6. 2011 9:44

B. (neregistrovaný) 90.182.170.---

, tak oni vedou takhle tady to
      >>>zboží.
      >
      >Jako ano, kdyby to byly zbytky nebo výrobky té firmy
      >co nám je dodala, tak ano 100% to je příloha č. 5. Ale
      >když to mají už od dodavatele dodané jako výrobek a
      >dané pod číslem 6307.10 tak to už lze těžko říct jestli
      >to půjde dle té přílohy. A ano je tady ještě ta
      >možnost, že i ten dodavatel musel to koupit jako opravdu ten
      >odpad či nevyužitý materiál od té firmy a tudíž musel
      >uplatnit přilohu č. 5 a pokud to dodal našemu
      >dodavateli a ten nám tak my jako konečný spotřebitel bychom
      >měli uznat odvést a odečíst daň. je to tak? protože
      >tohle si myslí i ekonomka ale taky se přikládá i tomu, že
      >by se to dalo udělat tak jak nám náš dodavatel tvrdí,
      >že to dělá. Jenže podle ekonomky se právě tou přílohou
      >snaží stát zabránit aby nedocházelo k úniku daní právě
      >z tohoto mater. Takže nakonec obě vlastně si nejsme
      >jisté jak to bude a má být.

Vaše úvaha o tom, že pokud to jsou zbytky té firmy tak by to byl odpad a pokud je to jejich zboží tak to odpad není - není správná.
      Přenesení daňové povinnosti bylo vloženo do zákona právě z důvodu obchodování s odpadem, Vaše ekonomka má 100% pravdu. Naše společnost také pouze nakupuje a prodává odpad (jako zboží) a samozřejmě postupujeme podle §92a. Předmětné firmě bych doklad vrátila , nemáte nárok na odpočet z takového dokladu.

• 14. 6. 2011 8:14

Ok, děkuju, já se chci tomu jen dostat na kloub. Nezpochybňuju verzi ekonomky, má v tom přeci jen praxi, ale já s tím nemám zkušenost, tak se to snažím zjistit na vlastní pěst. Díky moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).