Hlavní navigace

Opožděná neschopenka

• (neregistrovaný) 77.78.92.---

10. 6. 2011 11:54

Dobrý den,prosím o radu: zaměstnankyně vybírala celý duben dovolenou, nebyla ani v květnu v práci a nyní chce zpětně uplatnit neschopenku. Dosud mi jí neposlala, že prý se to zdrželo na sociálce (hospitalizace od 1.4). Prosím o radu jaké jsou možnosti-nabízí se neomluvená absence a okamžité ukončení PP, ale paní je již v důchodu a komunikuje se mnou její dcera, která tvrdí, že zpoždění vystavení neschopenky zavinila nemocnice.
    Děkuji předem za komentáře.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 6. 2011 12:48

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: opožděná neschopenka
      Nezbývá,než počkat na neschopenku, i to se stává..
      Pozor na to, že se jedná o SD - kratší podpůrčí doba a proplácí se jen tak dlouho, do kdy měl trvat pr.poměr.

• 10. 6. 2011 17:08

js (neregistrovaný) 93.153.9.---

Pracovní poměr stále trvá, za květen bych uplatnila neschopenku, až ji dodá, ale za duben má dovolenou a zároveň nemoc.

• 14. 6. 2011 10:10

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Je docela dobře možné, že paní v nemocnici nenahlásila, že je v pracovním poměru, a proto jí nejdříve neschopenku nevystavili. Udělali to až později a v tom případě (vystavení před delší dobou než 3 dny) musí schválit OSSZ. Vyzvěte dceru, ať vám neprodleně tu neschopenku dodá a vy podle ní potom musíte opravit (přepočítat) dubnovou výplatu a zaúčtovat i tu květnovou. Budete potřebovat i "lístek na peníze". Bude třeba opravit i přehledy na OSSZ i ZP.

• 17. 6. 2011 7:49

js (neregistrovaný) 77.78.92.---

Je to přesně tak, paní nenahlásila pracovní poměr, ale bohužel už jsem měla mzdy za duben uzavřené. A "debilní" program mě už zpátky nepustí. Chtěla jsem to řešit nějakou opravnou položkou, ale program toto opět nepodporuje-provozovatel programu poradil opětné zaúčtování dovolené v mínusových položkách. Tzn. dny s mínusem a částku také s mínusem. Teoreticky je to vyřešené, prakticky to program dovolil, ale nejsem si jistá zda to tak vůbec může být.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).