Hlavní navigace

PN - převod zaměstnanců

• (neregistrovaný) 85.160.51.---

12. 6. 2011 14:37

Dobrý den!
    Zaměstnanci,kteří jsou převedení k novému zaměstnavateli od 1.5.2011 jsou na PN a taky na RD, no jedná zaměstnankyně ukončila PN k 1.5. a poslala další od 2.5.,jak bych ji měla vést?1.5. ještě ve staré firmě,nebo už od toho 1.5 ji napsat na tu novou firmu?Program mi ty PN počítá prvních 21 dnů,že platí zaměstnavatel,ale to platí OSSZ,když PN pokračují ze staré firmy...mám to napsat nějak ručně,aby mi tam vyšla 0?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 6. 2011 16:08

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Re: PN - převod zaměstnanců
      Pokud šlo o převod zaměstnanců se všemi jejich právy a povinnostmi, čili s jejich platnými pracovními smlouvami, tak se pro ně nic nemění, nešlo o ukončení poměrů, ani o nové nástupy. Vše pokračuje, jen jejich zaměstnavatel se jmenuje jinak. Takže to bude pokračování nemoci, jako by stále byla u téhož zaměstnavatele.

• 12. 6. 2011 16:47

marta* (neregistrovaný) 85.160.51.---

Ja si zaměstnance zadam do programu nový firmy a jejich PN,jenom jedné věci nerozumím...ja jsem se domluvila s OSSZ,že jim pošleme seznam zaměstnanců,u kterých jde o převod a oni už jich převedou pod nový VS,ale kolegyně co má na starosti smlouvy,volala na inspektorát práce,jak má postupovat,tak ji prý řekli,aby udělala výpovědi a pak nový smlouvy...což nechápu proč,když nová firma je přebírá se všemi právy a povinnostmi...

• 12. 6. 2011 17:14

alen1 (neregistrovaný) 46.135.84.---

Pokud je to skutečně převod zaměstnanců se všemi právy a povinnostmi ( a převod je právně správně ošetřen), pak žádné výpovědi, žádné nové smlouvy.
      To zase někdo nekompetentně odpovídal nebo špatně pochopil dotaz.
      Tyto věci se přece neřeší přes telefon.

• 12. 6. 2011 21:13

VH

Souhlasím, neřešit přes telefon, ale také záleželo na tom, jak ten převod zaměstnanců byl popsán.

• 13. 6. 2011 14:59

marta* (neregistrovaný) 85.160.8.---

Převod byl popsán na protokolu,kde byl seznam zam-ců,kterých přebírá nová firma se všemi právy a povinnostmi a vše zůstává nezměněné a zachovalé,bylo to notářsky ověřeno a zasláno na OSSZ jak si oni žádali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).