Hlavní navigace

Pracovní smlouva+doh.o provedení práce

• (neregistrovaný) 89.103.83.---

12. 6. 2011 16:53

Dobrý den,potřebuji poradit.Od 10.3.2011-7.6.2011 jsem pracoval u firmy na pracovní smlouvu.Zaměstnavatel mně ve zkušební době propustil.Dnes mi zavolal,prý by mě chtěl zaměstnat na dohodu o provedení práce na dva týdny.Je možné,abych u toho stejného zaměstnance pracoval na tu dohodu?...Mně se to zdá nevýhodné,protože bych jsi musel sám platit odvody a odhlašovat se z UP a pak zase zpátky přihlasovat.Raději bych jsi hledal jinou práci,když tá dohoda má být jenom na dva týdny.Ještě bych potřeboval vědet kolik dní mám nárok na dovolenou za to období od 10.3.-7.6.2011,zaměstnavatel mi tvrdí prý mám nárok dva dny.Za odpovědi děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 6. 2011 23:58

v.e.n.d.y.

Re: pracovní smlouva+doh.o provedení prá
      Je možné pracovat u stejného zaměstnavatele tak, jak píšete, ale uvažujete správně, musíte zvážit, zda se Vám vyplatí přerušit evidenci na UP a pak ji zase obnovit, nebo jestli se Vám podaří sehnat novou práci. To je opravdujen na Vás. S dovolenou je to tak, že se Vám asi počítají jen celé odpracované měsíce, tedy duben a květen a máte nárok na 2/12 z celoroční výměry.( 20 : 12 x 2 = 3 dny, pokud je ve firmě nárok 20 dní za rok)

• 13. 6. 2011 9:40

Lenka F. (neregistrovaný) 85.71.52.---

Evidence na ÚP se při dohodě nepřerušuje, jen se pozastaví pobírání podpory a po skončení dohody se obnoví. Ale i kdyby se evidence přerušila, tak odvody platit nebudete, sociální je jen z výdělečné činnosti a ZP platí osoba bez příjmu jen za celé kalendářní měsíce. Někdy dřív jsem dávala do diskuse odkaz na stránky MPSV s vysvětlením dohod při evidenci apod., jestli budu mít chvíli, tak to sem zopakuji.

• 13. 6. 2011 10:13

Lenka F. (neregistrovaný) 85.71.52.---

Tak na stránkách MPSV už to nemají tak pěkně vysvětlené, ale moje předchozí informace je podle par. 25 odst. 3 písm. a, b Zákona o zafměstnanosti (č. 435/2004 v platném znění). Výkon nekolidujícího zaměstnání musíte oznámit na svém ÚP ještě před zahájením činnosti. Podle par. 44 se přerušuje poskytování podpory po dobu vykonávání činnosti, ale evidence trvá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).