Hlavní navigace

DPP-chybná daň

• 193.86.106.---

13. 6. 2011 13:08

Prosím, poraďte mi jakopravit chybně odvedenou daň. Máme zaměstnance na DPP, který nepodepsal prohlášení (má již jednu dohodu o PP u jiného zaměstnavatele). Do 5000 Kč by měl mít daň srážkovopu, což se bohužel nestalo a odvedli jsme zálohovou daň. Jedná se o měsíce duben a květen. Prosím o radu, jak tuto chybu napravit?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 6. 2011 13:16

Mon. (neregistrovaný) 90.181.120.---

Re: DPP-chybná daň
      Dobrý den, myslím, že odvést místo srážkové daně zálohovou není chyba, pokud jste ji odvedla na správný účet fin. úřadu - v obou případech se jedná o 15% a odvádět daň srážkovou je pouze možnost, nikoliv povinnost...můžete takto odvádět stále, zaměstnanec alespoň bude mít možnost si provést na tuto daň roční zúčtování, které si ale bude dělat sám, pokud má více prac. poměrů.

• 13. 6. 2011 13:24

s. (neregistrovaný) 217.170.98.---

Já bych požádala FÚ o převedení částek zálohové daně, které byly mylně odvedeny jako zálohové, na daň srážkovou - pokud se opravdu jedná o srážkovou. Lze formou dopisu, neměl by být problém.

• 13. 6. 2011 16:43

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Vaši odpověď jsem asi dobře nepochopila. .. odvádět
      daň srážkovou je pouze možnost, nikoliv povinnost...? Já teda v zákoně vidím napsáno, že plátce má povinnost odvést sraženou daň... A zaměstnanec bude mít možnost udělat si sám roční zúčtování? Proboha co to radíte? Pokud zaměstnanec nepodepíše prohlášení, z důvodu že má podepsáno jinde, a má mzdu do 5000 pak se srazí srážková daň a ta se odvede FÚ a tím to končí. Do RZ v žádném případě nevstupuje.
      Pro tazatele: Vzhledem k tomu, že zaměstnanec nepodepsal prohlášení a jeho mzda je nižší než 5000, pak jste správně srazila daň srážkovou a ta měla být odvedena na účet FÚ s přečíslím 7720, ale byla odvedena na účet 713-.. Buď tedy požádejte FÚ o převedení na správný účet, př. správnou částku na 7720 pošlete znovu a o tu částku, o kterou jste na 713 zaplatila víc sniižte odvod záloh další měsíc.

• 13. 6. 2011 20:54

Mon. (neregistrovaný) 84.244.92.---

Asi jsem se špatně vyjádřila..chtěla jsem jen říct, že do 5000,- se sice odvádí daň srážková, ale pokud se odvede zálohová,
      není to chyba...nebo se mýlím??? mě v bývalém zaměstnání takto z DPP mzdová účetní odváděla, jelikož jsem si poté podávala sama daňové přiznání, tak mi to utkvělo v paměti, protože mi to i poradila, že si to budu moci v daňovém přiznání zúčtovat...
      Pokud to tak není tak se omlouvám :-( jinak samozřejmě sražená daň se odvede vždycky, to je mi jasné..buďto tedy na účet srážkové daně nebo zálohové..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).