Hlavní navigace

Odvolání proti elek. platebnímu rozkazu

• (neregistrovaný) 88.102.57.---

14. 6. 2011 10:51

Dobrý den, přišel mi od soudu elektronický platební rozkaz na pohledávku ve výši kolem 500Kč, kapitalizovaný úrok kolem 300Kč a náhrada nákladů řízení kolem 6.000Kč. Zmiňovaná pohledávka vznikla v červenci 2001 a to na zanikajícím životním pojištění. Ovšem nikdy mi nebyla doručena žádná upomínka o dlužné částce a ani potvrzení o zániku pojištění s vyčíslenou hodnotou k doplacení. Pokud by mi něco přislo, ihned bych to zaplatila a i teď nejsem proti zaplatit pohledávku i úrok z ní, ale náklady na řízení soudu je pro mě částka značně vysoká a osobně bych to k soudu zajít nenechala. Danou společnost, u níž pohledávka vznikla, jsem se pokoušela hned po doručení pl. rozkazu kontaktovat (10.6.2011) a domluvit se s nimi o zaplacení dlužné částky a jejím stažení platebního výměru u soudu, ale tvrdí mně, že takto to již není možné zaplatit. Děkuji všem, kdo mi poradí jak dál postupovat.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 6. 2011 11:36

Jaji (neregistrovaný) 193.179.131.---

Re: Odvolání proti elek. platebnímu rozk
      Pokud to došlo tak daleko, tak už to opravdu zaplatit u nich nejde (jen to co požadují).
      Musíte do 15 dnů od doručení podat odpor u soudu, který rozkaz vydal. Podáte-li včas odpor, platební rozkaz se tím zruší v plném rozsahu a soud nařídí standardní jednání. Podání odporu je zdarma, bez soudního poplatku.
      Máte-li hradit i náklady řízení, proti výroku soudu o nákladech se pak podává odvolání, ne odpor.

• 14. 6. 2011 13:51

Lenka F. (neregistrovaný) 85.71.52.---

Re: Odvolání proti elek. platebnímu rozk
      Rozhodně podat odpor. Při tak staré pohledávce bych zvážila možnost namítnutí promlčení (v soudním řízení, které soud nařídí po podání odporu), nevím ale, jestli se u pojištění dá použít obecná promlčecí lhůta - nevím teď přesně její déku, musela byste dohledat v Obč. zákoníku, případně se poradit s právníkem. I když jste ochotná zaplatit pohledávku, ale v tomto případě asi není jiná cesta než zkusit namítnout promlčení, jinak zaplatíte i s poplatky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).