Hlavní navigace

ZP za zamě.jako daň.výdaj jak dlouho???

• (neregistrovaný) 90.176.126.---

15. 6. 2011 0:16

Dobrý večer, jak dlouho je daňově uznatelný odvod ZP za zaměstnance?? Vedeme podvojné účetnictví. Jednalo se o starý zapomenutý dluh. Pojistné bylo zaplaceno cca po 5-ti letech. Děkuji za odpověď a přeji hezký večer. Markéta

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2011 8:20

Marketa11 (neregistrovaný) 90.176.126.---

Re: ZP za zamě.jako daň.výdaj jak dlouho
      Prosím jaký zákon?? At hledám jak hledám, nic jsem k mému dotazu nenašla. Děkuji M

• 15. 6. 2011 8:50

jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů
      2. částky pojistného na sociální zabezpečení, příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistného na veřejné zdravotní pojištění, o které byl zvýšen výsledek hospodaření u poplatníka, který vede účetnictví, podle písmene a) bodu 5, dojde-li k jejich odvedení. Obdobně to platí pro právního nástupce poplatníka zaniklého bez provedení likvidace, pokud tyto částky pojistného a příspěvku odvede za poplatníka zaniklého bez provedení likvidace,
      3. částky dalších výdajů (nákladů), které lze uplatnit jako výdaje (náklady) na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů, jen pokud byly zaplaceny, dojde-li k jejich zaplacení v jiném zdaňovacím období, než ve kterém tyto náklady ovlivnily výsledek hospodaření.

• 15. 6. 2011 9:00

Marketa11 (neregistrovaný) 90.176.126.---

Moc děkuji.
      Přijde mi divné, že i po tak dlouhé době to bude výdaj snižující základ daně???? Jsem myslela, že je nějaká lhůta (např.36 měsíců od splatnosti) a pak už nedaňově, ale nikde jsem nic takového nenašla.
      Zdravím M

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).