Hlavní navigace

Změna síla firmy - pracovní smlouvy

  • (neregistrovaný) 85.119.93.---

    15. 6. 2011 9:39

    Dobrý den, naše firma se přestěhovala v rámci města do jiného objektu. Nová adresa je již zapsána v Obchodním rejstř. Veškeré pracovní smlouvy mám uzavřené se starou adresou. Musím udělat ke všem smlouvám dodatek, kde vymezím tuto změnu nebo stačí napsat sdělení o změně sídla a nechat si podepsat všechny zaměstnance? Děkuji za radu. Greg

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2011 9:50

      pája

      Re: Změna síla firmy - pracovní smlouvy
      povinnost zam-tele je písemně informovat zaměstnance o této změně dle § 37 ZP, žádný dodatek není třeba.

    • 15. 6. 2011 10:06

      VH

      Re: Změna síla firmy - pracovní smlouvy
      Dodatku by bylo zapotřebí, pokud by původní adresa zaměstnavatele byla zároveň místem výkonu práce sjednaném v pracovní smlouvě - pak by se jednalo o přemístění zaměstnavatele a pokud by některý ze zaměstannců nesouhlasil s touto změnou, byl by dán výpovědní důvod podle § 52 b) ZP. Jednostranná info, jak je uvedeno výše, je možná jen v případě, že se ptáte na identifikaci zaměstnavatele.

    • 15. 6. 2011 10:23

      pája

      Re: Změna síla firmy - pracovní smlouvy
      tak toto jsem ani neřešil, protože dotaz se o tom nezmiňoval. Vy jste to rozpitvala do hloubky a tazatelka má nyní komplexní odpově´d k řešení problému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).