Hlavní navigace

Dědictví - prodej os. auta

  • (neregistrovaný) 85.71.229.---

    16. 6. 2011 13:07

    Prosím o radu, pokud zdědím po matce automobil a prodám ho až po roce od nabytí, neplatím daň z příjmu.
    Ale pokud ho prodám během roku, daň z příjmu zaplatím z ceny, kterou za auto obdržím a bez ohledu na hodnotu auta při dědění? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2011 15:02

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Dědictví - prodej os. auta
      Viz zákon o dani z příjmů §10 Ostatní příjmy

      (5) U příjmů podle odstavce 1 písm. b) je v ý d a j e m cena, za kterou poplatník věc (právo) prokazatelně nabyl, a jde-li o věc (právo) zděděnou nebo darovanou, cena zjištěná podle zvláštního právního předpisu o oceňování majetku ke dni nabytí

      Základem daně bude prodejní cena snížená o hodnotu auta stanovenou znalcem v dědickém řízení, popř o další výdaje spojené s prodejem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).