Hlavní navigace

Konečný příjemce při třístranném obchodu

  • (neregistrovaný) 95.82.175.---

    16. 6. 2011 14:33

    Máme fakturu od plátce z Německa, fakturuje bez DPH. Podle štítků na balících k nám šlo zboží přímo z Anglie. Faktura z Německa má všechny náležitosti faktury z EU, není na ní napsáno, že jde o třístranný obchod.
    Má smysl prozkoumávat jestli se jedná o třístranný obchod? Byly by naše povinnosti jako konečného příjemce v něčem odlišné, kdyby o třístranný obchod jednalo?
    Dle mého názoru zboží v obou případech zapíšu v přiznání k DPH jako zboží pořízené z EU (do stejného řádku přiznání), je to tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2011 15:21

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: konečný příjemce při třístranném obc
      v případě třístranného obchodu, § 17 a ř. 30 a 31 přiznání.
      nikoliv pořízení zboží z eu ř. 3 a 43

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).