Hlavní navigace

Exekuce-nesrážíme

• (neregistrovaný) 85.160.131.---

16. 6. 2011 22:57

Od bývalé účetní jsem přebrala "jakousi" mzdovou agendu. Jedna zaměstnankyně má nejméně 5 exekucí (finančák, VZP apod.), jsou tam plné moci o nabytí, ale nejsou tam jiné podklady. Po projití mezd jsem zjistila, že nejméně rok se žádná exekuce nesráží. Už se také ozval finančák a jeden exekutor, který požaduje peníze na firmě, když je nemá od zaměstnance. Nemám s tím žádnou zkušenost. Nevíte, jak nejlépe začít? S bývalou účetní není žádná domluva, absolutně nereaguje. Moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2011 23:21

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

Re: Exekuce-nesrážíme
      U více exekucí je důležité jejich pořadí, tzn. kdy byly exekuce doručeny zam-teli. Zjistěte tento údaj ke každé z exekucí. Zatím dlužníkovi provádějte srážku jako pro přednostní pohledávku, deponujte ji a začněte odesílat věřitelům po zjištění jejich pořadí.

• 17. 6. 2011 10:20

loggan (neregistrovaný) 194.116.224.---

Pokud se nesráželo, zkuste ještě zjistit, zda lze vůbec nějaké částky srážet. Někdy mají povinní stanovenou nízkou mzdu, k tomu mají vyživované osoby a celou jejich mzdu pokryjí nezabavitelné částky, které mu musíte nechat a na exekuci pak nezbydou žádné peníze. Většinou to pak řeším, že píši soudům a exekutorům, že z důvodu nízkého příjmu exekuci nesrážíme.

• 17. 6. 2011 16:41

remiza (neregistrovaný) 85.160.153.---

Moc děkuji. Je to pro mne nové. Kdyby to šlo postupně, tak se do toho snad dostanu. Tohle je rovnou kách a rovnou s problémama.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).