Hlavní navigace

Výdaje - správný postup

  • (neregistrovaný) 88.102.129.---

    17. 6. 2011 10:57

    jedná se o správný postup?
    FO - automechanik,vede DE
    živnost od 17.3.2011, registrace k dph od 1.4.2011
    výdaje(nářadí, náhradní díly k autům) před 17.3. když se týkají živnosti budou jako zřizovací. Jen si nejsem jistá jestli je vyplatit z pokladny nebo zohlednit v daňovém přiznání 2011.DPH k těmto dokladům nesmím uplatnit.

    Doklady mezi 17.3.-1.4.2011, budou už normální daňové doklady - vyplatím je z pokladny, ale také bez uplatnění dph.

    17.2.2011 zakoupeno OA, cena včetně dph, podnikatel si jej chce dát do majetku a odepisovat, dph si uplatnit nemohu - tedy aspoň si to myslím, ale v jaké ceně si jej zařadím?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 6. 2011 14:38

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: výdaje - správný postup
      s DE Vám nepomůžu, DPH však smíte uplatnit u všeho k čemu máte doklad a co máte k datu registrace v evidenci
      § 79
      (1) Osoba povinná k dani, která se stala plátcem, má nárok na odpočet daně u přijatého zdanitelného plnění pořízeného před datem registrace, pokud toto plnění je k datu registrace součástí jejího obchodního majetku. Nárok na odpočet daně se nevztahuje na daň uplatněnou u zboží, nemovitosti nebo služeb pořízených před lhůtou delší než 12 měsíců před datem registrace. Datem registrace se rozumí datum účinnosti registrace uvedené na rozhodnutí o registraci.

    • 19. 6. 2011 12:43

      Petra K. (neregistrovaný) 62.168.44.---

      Re: výdaje - správný postup
      Dobrý den, děkuji za reakci, takže jestli jsem to správně pochopila, tak když to auto zařadím k 17.3. do majetku a od 1.4. jsem registrovaná jako plátce, tak si dph za II.Q mohu uplatnit a stejně tak i za náhradní díly koupené v době od 17.3.-1.4.
      Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).