Hlavní navigace

Jak se toto hodnotí pro důchodové účely?

• (neregistrovaný) 78.136.150.---

19. 6. 2011 19:39

Dobrý den,

pracuji na poloviční úvazek pro jednu společnost a k tomu ještě pracuji u jiné společnosti,také na poloviční úvazek.
    Nyní mě jeden zaměstnavatel chce snížit poloviční úvazek a uzavřít se mnou dohodu. Jak se prosím dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti hodnotí z hlediska pro důchodové účely? Vůbec tomu nerozumím,ale nerada bych, aby to mělo nějaký negativní vliv na započtení let pro důchod, když pracuji pouze na poloviční úvazek a k tomu bych měla mít uzavřenou jednu z dohod.
    Děkuji moc za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 6. 2011 19:51

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Re: jak se toto hodnotí pro důchodové úč
      Do odpracovaných let se počítá jak pracovní poměr na kratší pracovní dobu, tak dohoda o pracovní činnosti, pokud se z ní odvádí SP. SP se neodvádí ze zaměstnání malého rozsahu, tj. takového, kde je sjednána odměna menší než 2000,- měsíčně. Dohoda o provedení práce není důchodově ani nemocensky pojištěná, neodvádí se z ní SP.

• 19. 6. 2011 20:33

Amy (neregistrovaný) 78.136.150.---

Moc Vám děkuji za vysvětlení. A jak by to bylo kdybych pracovala pouze na jeden poloviční úvazek, z kterého samozřejmě odvádím sociální pojištění? Jestli to tedy dobře chápu,tak do odpracovaných let by se mi tento poměr počítal, ale pouze by to ovlivnilo výši důchodu? Je mi 35 let a netuším jak zpětně pak berou příjmy pro výpočet důchodu.

• 19. 6. 2011 21:09

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Teď se počítají příjmy od roku 1986, ale co bude za 30 let, to vám nikdo neřekne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).