Hlavní navigace

Nově zřízené pracovní místo-dotace?

• (neregistrovaný) 213.192.19.---

20. 6. 2011 8:18

Dobrý den, můj zaměstnavatel chce rozšířit firmu o další 2 pracovní místa (jsme malá firma, teď celkem 9 zaměstnanců). Máte někdo zkušenost s možností získat dotaci na tyto místa třeba z úřadu práce? Na jedno místo už mají předem dohodnut nástup k 1.7.studenta - absolventa SŠ, na druhé místo bude podán inzerát.
    Pak bych se ještě chtěla zeptat, jestli stále platí, že nové pracovní místa se musí hlásit na úřad práce.
    Děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2011 8:25

Bárah (neregistrovaný) 109.164.3.---

Re: Nově zřízené pracovní místo-dotace?
      Zavolejte přímo na úřad práce - ten dotace přiděluje. Není to jednoduché, ale hlavně není to nárokové. Vy podáte požadavek s příslušnými potvrzeními (Fú, veškeré zdrav. pojišťovny, OSSZ, celní úřad - že máte všechny závazky uhrazeny), pak oni se vyjádří, zda vám dotaci přidělí, kolik a na jak dlouho či nikoliv. Vyřizovala jsem to relativně nedávno, ale nakonec jsme si o dotaci ani nežádali. Zaměstnavatel se totiž zavazuje, např. doba neurčitá (alespoň u nás to chtěli), pak jsme zjistili, že by dotace byla max. po dobu 6-ti měsíců max 7tis (a to nebylo jisté)...
      Hodně štěstí, ale pokud do toho půjdete, spěchejte, protože to všechno chvilku trvá a vy nejdříve musíte požádat a pak teprve zaměstnat.

• 20. 6. 2011 10:33

jolanta (neregistrovaný) 213.192.19.---

Re: Nově zřízené pracovní místo-dotace?
      Volala na úřad práce - na nově zřízené pracovní místo není nárok na dotaci, ty se dávají jen na lidi evidované na úřadu práce a za určitých podmínek. Dotace není nároková a ještě mi paní z ÚP povyhrožovala pokutou, pokud nové pracovní místo nenahlásíme do registru úřadu práce, aby nám mohli posílat uchazeče o zaměstnání. Závěr: nedostaneme asi nic, možná tak pokutu za nenahlášení volného pracovního místa. Bezva, co?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).