Hlavní navigace

DL x nevystavená faktura - prosím o radu

• (neregistrovaný) 213.226.249.---

20. 6. 2011 13:03

dobré odpoledne,
    mám ohromnou prosbu. Našla jsem dodací list k faktuře, která ještě nebyla vystavená, a měla být dle dl vystavená v dubnu. DPH je uzavřeno. Lze tedy podat dodatečné dap, vystavit fakturu s dubnovým datem? Nejsem si jistá, zda to lze, protože vlastně poruším lhůtu pro vystavení daň.dokl. 15 dnů... moc všem díky za odpověď!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2011 14:59

alex.d1 (neregistrovaný) 81.19.10.---

Re: DL x nevystavená faktura - prosím o
      dobrý den,

když budete dělat dodatečné, tak tam dejte to datum vystavení do 15-ti dnů od dodání zboží, tím neporušíte tu lhůtu a DPH budete mít taky ve srpávném období, protože jej dodatečně opravíte. A odběratel bude mít správně vystavený doklad.

• 20. 6. 2011 15:11

agent007 (neregistrovaný) 213.226.249.---

děkuji, už jsem si myslela, že mi nikdo neodpoví... Hrozí mi nějaký úrok nebo penále? při pročítání daňového řádu jsem na nic nenarazila.. Řádné přiznání jsme poslali včas, tak jsme snad žádný termín neprošvihli.. a můžu toto udělat i s březnovým přiznáním DPH?

• 20. 6. 2011 15:28

alex.d1 (neregistrovaný) 81.19.10.---

hrozí penále za časový posun, tzn. že DPH odvedete o měsíc později. viz. §252 daňového řádu.

Můžete to takhle udělat i s přiznáními z minulých měsíců.

• 20. 6. 2011 15:40

agent007 (neregistrovaný) 213.226.249.---

děkuji za radu, paragraf jsem si pročetla, moc jsem ho teda nepobrala, tak uvidím, kolik mi finančák vyměří..naštěstí se nejedná zas o takovou částku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).