Hlavní navigace

Finanční způsobilost dopravců

 • (neregistrovaný) 85.71.83.---

  20. 6. 2011 18:30

  Prosím co vše se počítá do finanční způsobilosti?Počítajíse tam i závazky a pohledávky?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 6. 2011 22:56

   Vladimír 2

   Re: Finanční způsobilost dopravců
   **************************************
   Prokázání finanční způsobilosti dopravcem,
   který vede účetnictví
   (1) Dopravce, který vede účetnictví podle zvláštního předpisu 2), prokazuje finanční způsobilost účetní závěrkou 3). Účetní závěrka se předkládá za bezprostředně předcházející uzavřené účetní období.
   (2) Dostupný kapitál a rezervy k prokázání finanční způsobilosti se stanoví jako rozdíl, o který celková aktiva převyšují hodnotu cizích zdrojů bez evidovaných rezerv a hodnotu časového rozlišení v pasivech rozvahy 4).
   (3) Dostupný kapitál a rezervy lze dále prokázat předložením smlouvy o ručení uzavřené mezi dopravcem a bankou. Smlouvu o ručení může dopravce uzavřít i s pojišťovnou.
   Prokázání finanční způsobilosti dopravcem, který vede
   daňovou evidenci
   (1) Dopravce, který vede daňovou evidenci podle zvláštního předpisu 5), prokazuje finanční způsobilost obchodním majetkem vypočteným z údajů uvedených v Přiznání k dani z příjmu fyzických osob za poslední zdaňovací období.

   (2) Obchodní majetek se vypočte jako součet hmotného majetku, peněžních prostředků v hotovosti a cenin, peněžních prostředků na bankovních účtech, zásob, pohledávek včetně poskytnutých úvěrů a půjček a ostatního majetku. Do obchodního majetku se nezahrnuje hodnota závazků včetně přijatých úvěrů a půjček, mzdy a reservy 6). Finanční způsobilost lze prokázat též podle § 2 odst. 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).