Hlavní navigace

Odpisy + 10% navýšení

  • (neregistrovaný) 90.183.41.---

    21. 6. 2011 11:44

    Mohu i u osobního vozidla (odp.sk.2) kategorie M1 v prvním roce odpisování navýšit roční odpis o 10% pořizovací ceny ?

    Není nějaká vyjímka u osobních vozidel?

    Druhý dotaz má zda toto navýšení bylo možné i u mimořádných odpisů dle §30a ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2011 14:30

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Odpisy + 10% navýšení
      >Mohu i u osobního vozidla (odp.sk.2) kategorie M1 v
      >prvním roce odpisování navýšit roční odpis o 10%
      >pořizovací ceny ?
      >
      >Není nějaká vyjímka u osobních vozidel?
      >
      ano je v §31/5
      5) Roční odpisovou sazbu podle odstavce 1 písm. b) až d) nelze uplatnit u letadel, pokud nejsou využívána provozovateli letecké dopravy a leteckých prací na základě vydané koncese a provozovateli leteckých škol, u motocyklů a osobních automobilů, pokud nejsou využívány provozovateli silniční motorové dopravy a provozovateli taxislužby na základě vydané koncese a provozovateli autoškol nebo pokud se nejedná o osobní automobily v provedení speciální vozidlo podskupiny sanitní a pohřební podle zvláštního právního předpisu,78) hmotného majetku označeného ve Standardní klasifikaci produkce kódem 29.7 (přístroje pro domácnost, jinde neuvedené) a 35.12 (rekreační a sportovní čluny).

      >Druhý dotaz má zda toto navýšení bylo možné i u
      >mimořádných odpisů dle §30a ?
      >
      nebylo, v zákoně byl (je) zcela přesný výpočet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).